Փետրվարի 15-ից ԷՖԵՍ ապահովագրական ընկերությունը մեկնարկել է գյուղատնտեսական ապահովագրության ծրագիրը, որը հնարավոր է դարձնում ապահովագրել 10-ից ավել մշակաբույսեր գարնանային ցրտահարություններից, կարկուտից, երաշտից և հրդեհից։ Ծրագիրն իրականացվելու է համատեղ ապահովագրության (համաապահովագրության) մեխանիզմով՝ 6 ապահովագրական ընկերությունների մասնակցությամբ ։ Որպես գլխավոր ապահովագրող հանդես է գալիս «ԷՖԵՍ» ապահովագրական ընկերությունը: Համաապահովագրության այսպիսի մոդելը նմանատիպ լա
Հայաստանի ֆոնդային բորսա (AMX) մուտք գործող նոր ընկերությունների թիվը շարունակաբար աճում է։ Այս անգամ կապիտալի շուկա է մուտք գործում «Ինթելլիջենթ Մենեջմենթ» ՍՊԸ-ն, որը մասնագիտացված է առողջապահության և ապահովագրության էկոհամակարգերում բարձր ներուժ ունեցող ակտիվներում ներդրումներ կատարելու, այդ ակտիվները կառավարելու և զարգացնելու մեջ։ Բորսայում տեղի է ունեցել ավանդական զանգի հնչեցման արարողությունը և ազդարարվել է ընկերության մուտքը կապիտալի շուկա: «Ինթելլիջենթ Մենեջմենթ» ՍՊԸ
2026 թվականի փետրվարի 9-ին ԷՖԵՍ ապահովագրական ընկերությունը և Առողջության համընդհանուր ապահովագրության հիմնադրամը համագործակցության հուշագիր են կնքել՝ նպատակ ունենալով նպաստել Հայաստանում առողջության համընդհանուր ապահովագրության համակարգի արդյունավետ գործարկմանն ու ինտեգրմանը։ Առողջության համընդհանուր ապահովագրության հիմնադրամը համագործակցության հուշագիր է կնքել նաև «Ինգո Արմենիա», «Լիգա Ինշուրանս» և «Սիլ Ինշուրանս» ապահովագրական ընկերությունների հետ։ Համագործակցության շրջանա